Ciepłomierze ultradźwiękowe są urządzeniami przeznaczonymi do pomiaru poboru ciepła lub chłodu we wszystkich typach instalacji gdzie czynnikiem grzewczym lub chłodzącym jest woda.

Składają się przelicznika elektronicznego o różnych możliwościach komunikacji, zastosowanych modułach transmisji danych, różnych przetwornikach przepływu w szerokim zakresie przepływów i średnic oraz kompletu czujek temperatur.

Ciepłomierze te dzielimy na liczniki ciepła

  • mieszkaniowe,
  • domowe,
  • węzłowe kołnierzowe.

Ciepłomierz Kamstrup Multical 302

Ciepłomierze mieszkaniowe firmy Kamstrup, to przede wszystkim Multical 302.
Jest to wszechstronny licznik kompaktowy nowej generacji z metalowym przetwornikiem przepływu. Wytrzymuje temp. do 1300C i ciśnienie do PN25. Jego bardzo przydatną cechą jest możliwość “dekretowania” pozycji zabudowy przetwornika w miejscu instalacji. Schlüsseldienst Berlin ma bardzo wysoką czułość pomiarową, praktycznie w całym zakresie przepływu, odporność na kondensację oraz bardzo dobry stosunek ceny do jakości czynią go aktualnie najlepszym urządzeniem do wieloletniego, precyzyjnego i niezbyt kosztownego w użytkowaniu mieszkaniowym, licznikiem ciepła.

Karta katalogowa ciepłomierza mieszkaniowego Kamstrup Multical 302.

 

Przelicznik Kamstrup Multical 402

W ofercie dla domów, firma Kamstrup przygotowała układ przelicznika Multical 402 wraz przetwornikami przepływu w średnicy DN 15 – DN 50. Przelicznik ten oprócz znanych walorów dokładności pomiarowej, trwałości (bateria wystarcza na 16 lat pracy) ma możliwość podłączenia dwóch liczników wody. Całość danych można otrzymywać drogą radiową bądź poprzez sieć M-Bus. Funkcje konfiguracji pozwalają na dokładanie innych urządzeń pomiarowych, w tym usługi Rohrreinigung Regensburg, w trakcie eksploatacji. Dzięki dużemu buforowi pamięci urządzenia można użytkować licznik w długim okresie bez obawy o utratę ważnych danych pomiarowych – parametrów pracy urządzenia oraz kodów błędów.

Karta katalogowa przelicznika elektronicznego Kamstrup  Multical 402.

 

Przetwornik przepływu UltraFlow 54

Podstawowym dedykowanym przetwornikiem przepływu do przeliczników elektronicznych Multical jest przetwornik Kanstrup Ultraflow 54 o średnicy DN 15 – DN 100. Jest to urządzenie statyczne – bez części ruchomych o pomiarze przepływu metodą ultradźwiękową. Zwarta budowa i umieszczenie wszystkich elementów na jednej płycie pozwala na wysoką dokładność wykonania oraz ochronę najważniejszych elementów przed otoczeniem w jakim się znajduje. Składniki ciepłomierza połączone są przewodem o maksymalnej długości do 10 mb.

Karta katalogowa przetwornika przepływu Kamstrup Ultraflow 54.

 

Przetwornik UltraFlow 54 przemysłowy

Dla dużych instalacji przemysłowych do przeliczników Multical stosuje się przetworniki przepływu średnicy DN 150 – DN 250. Są to urządzenia o takiej samej zasadzie pomiarowej Ultraflow 54 oraz podobnymi parametrami pomiarowymi.

Karta katalogowa przetwornika przemysłowego Kamstrup Ultraflow 54.

 

Cennik katalogowy ciepłomierzy Kamstrup średnicy DN 15 – DN 250.

Każdy ciepłomierz jest wyposażony w komplet czujek temperatur służących do pomiaru temperatury zasilania czynnika grzewczego oraz temperatury powrotu, czyli czynnika schłodzonego po oddaniu energii cieplnej w obiekcie. Ze względu na wielkość układu pomiarowego elementy pomiarowe mogą być montowane bezpośrednio do czynnika grzewczego lub też w kapilarach wmontowanych  w rurociągi grzewcze.

Karta katalogowa czujek temperatur.
Cennik  katalogowy czujek temperatur i akcesoria do ciepłomierzy Kamstrup.